Dluhopisové ready made s.r.o.

Co je dluhopisová společnost?

Za tzv. dluhopisovou společnost se označuje taková společnost, která se do 31.12.2012 registrovala u Centrálního depozitáře cenných papírů pro emisi tzv. korunových dluhopisů. V čem tkví zásadní vlastnost takové společnosti? Pro takové dluhopisy platí, že základ daně nemůže překročit onu „korunovou hranici“ a efektivní daň je tudíž 0 Kč, na rozdíl od běžných 15%.

Vlastník takovéto firmy tedy může své vlastní společnosti půjčovat peníze a firma si úrok strhává z daní – vlastník tedy vydělá dvakrát. Jakožto „věřitel“ neplatí daň ze získaného úroku a firma si zaplacený úrok odečte z daňového základu jako náklad.

Mohu si takovou společnost nyní sám založit?

Nikoliv. Emise za těchto výhodných podmínek byla možná pouze do 31.12.2012. Jedinou možností, jak využít této unikátní optimalizační metody, je koupit si dluhopisovou ready made společnost, která do konce roku 2012 provedla registraci pro emisi.

Objem emise, finanční efekty

Důležitým faktorem, o který je potřeba se zajímat, je výše nominální hodnoty emitovaných dluhopisů. Naše společnost nabízí klientům dluhopisové společnosti s objemem emise 100 milionů Kč. Co to může znamenat pro úsporu daňových nákladů?

V případě využití celého objemu emise s úrokovou sazbou 11,9% ročně (což je námi nastavená úroková sazba, ovšem lze ji libovolně měnit na základě změny emisních podmínek) se firmě díky zaplacenému úroku sníží daňový základ společnosti o 11,9 milionu Kč ročně (po dobu až 28 let, což je zbývající období, na které jsou dluhopisy našich dluhopisových společností vydány), čímž dojde k čisté úspoře na DPPO o 2,26 milionu Kč ročně. Zároveň s tím, věřitel díky nulové efektivní dani ušetří na dani z příjmu dalších 1,79 milionu Kč ročně.

Celkový finanční efekt pro klienty u našich dluhopisových společností tedy činí až 4,04 milionu Kč ročně, za období 28 let se jedná o částku 113,26 milionu Kč.

Není v tom háček?

Dluhopisové společnosti se nehodí zdaleka pro všechny projekty a podnikatelské záměry. Pro to, aby bylo možné aplikovat tuto formu optimalizace, je potřeba, aby společnost uměla relevantně účetně i právně odůvodnit využití této metody. Je potřeba tedy přistupovat k věci individuálně a pečlivě zvážit, zdali Váš podnikatelský záměr vyhovuje zákonným limitům, které si toto řešení nese sebou tak, aby se společnost vyhnula (případně jej minimalizovala) riziku odmítnutí této unikátní konstrukce za strany finančních úřadů. S vyhodnocením situace Vám rádi pomůžeme, nemáme v úmyslu prodávat tyto společnosti klientům, kteří by podstupovali nepřiměřené riziko dodanění ze strany FÚ.

Za kolik společnost prodáváte?

Cenu společností vzhledem k tomu, o jak unikátní produkt se jedná, neuvádíme veřejně. Sdělíme Vám ji však rádi na vyžádání, ideálně v rámci konzultací, které koupi takovéto společnosti obvykle předchází. Neváhejte nás kontaktovat objednávkou, emailem na info@moy.cz nebo telefonicky na +420 607 066 350.

Ing. Přemysl Kubáň, člen představenstva ALTAXO SE

 

 


Naše služby

Rychlý kontakt

Aktuality

 • Otevřena pobočka Brno – AZ Tower

  2. 3. 2015

  Otevřeli jsme novou pobočku v Brně v budově AZ Tower. Pobočka vyřizuje kompletní portfolio našich služeb, včetně zahraničních společností. K dispozici je rovněž služba virtuální kanceláře přímo v AZ Tower.

 • Cenová revoluce! – založení s.r.o. 9900 Kč, ready made s.r.o. 13900 Kč

  26. 11. 2014

  Rozhodli jsme se jako jediní na trhu pro následující nabídku:

  založení s.r.o. za cenu 9900 Kč

  ready made s.r.o. za cenu 13900 Kč

  Ceny platí v případě, že využijete naší nabídky sídla na Praze 1 – Vojtěšská na dobu 10 let za sníženou cenu 274 Kč měsíčně nebo v Brně – AZ Tower za 394 Kč měsíčně! Oba produkty jsou včetně všech nákladů, konečná cena, neobsahuje žádné skryté poplatky. Využijte této revoluční cenové nabídky!

 • Nové sídlo Praha 1 – Vojtěšská

  27. 10. 2014

  Do nabídky jsme aktuálně zařadili zcela nové sídlo Praha 1 – Vojtěšská. Jsme přímým majitelem virtuálního sídla a nabízíme ho na dané adrese za bezkonkurenční cenu již od 279 Kč/měsíčně! Více informací o sídle zde.

 • AZ Tower – nové virtuální sídlo!

  2. 10. 2014

  Naše společnost zakoupila obchodní prostory v této dominantě Moravy a nyní Vám zde jako jediní nabízíme virtuální sídlo! Více informací se dozvíte na stránce věnované AZ Tower. Během měsíce října zde navíc otevřeme novou brněnskou pobočku naší společnosti a bude Vám k dispozici veškerý servis spojený se zakládáním a prodejem obchodních společností!

  az-tower-budova-budova-nejvyssi-brno-interier-4_denik-1024

 • Nová pobočka Karlovy Vary

  1. 10. 2014

  Pro naše zákazníky jsme zřídili novou pobočku v Karlových Varech. Ze západního cípu Čech tedy nyní nemusíte cestovat až do Prahy. Budeme se těšit na Vaši návštěvu!

Naši partneři

Počet námi založených společností…

0 7 8 3