Časté otázky

Co je to ready made společnost a jaké jsou její výhody?

Ready made společnost je již založená a v obchodním rejstříku zapsaná společnost. Tato společnost je založena pouze za účelem dalšího prodeje a nevykonávala žádnou obchodní činnost. Je tedy bez jakýchkoliv dluhů či jiných závazků.

Při odkupu ready made společnosti můžete začít podnikat od okamžiku podpisu smlouvy. Základní kapitál společnosti je navíc plně splacen, odpadá Vám tedy povinnost složit 200.000,- Kč (v případě s.r.o.) na účet společnosti. Ready made je také administrativně nejsnazší způsob získání společnosti.

Jaký je rozdíl mezi založením s.r.o. na míru a ready made s.r.o.?

V případě založení s.r.o. na míru je zakladatelská listina teprve vytvořena klientovi na míru. Oproti odkupu ready made společnosti, kde můžete začít podnikat okamžitě od podpisu smlouvy, založení společnosti na míru, vyřízení živností a její zápis do obchodního rejstříku trvá okolo 3 pracovních dní. Narozdíl od ready made také potřebujete složit základní kapitál ve výši 200.000,-Kč na nově založený účet v bance.

Ready made společnosti mají v zakladatelské listině pevně dané určité prvky, jako například počet společníku, název firmy, nebo sídlo (kraj). Pokud klient touží změnit zakladatelskou listinu, nevyhne se poplatku za notářský zápis a úpravu zakladatelské listiny (viz. ceník).

*nově nabízíme službu založení s.r.o. s naším kapitálem, která kombinuje obě zmíněné služby

Co se děje se základním kapitálem u ready made společností?

Námi prodávané ready made společnosti mají splacený základní kapitál 200.000,- Kč. Tento kapitál je v majetku společnosti, a proto musí být veden v účetnictví společnosti.

Při prodeji společnosti kupujete veškerý její majetek (200.000,- Kč) a platíte za něj 200.000,- Kč. Obě částky jsou navzájem započteny – majetek společnosti je tedy předán pouze účetně.

Je bezpečné koupit Ready Made?

V případě renomovaných společností neevidujeme případ kdy by došlo k prodeji závazky zatížené společnosti. Smlouva o převodu obchodního podílu běžně obsahuje ujištění o bezdlužnosti společnosti. V případě porušení tohoto faktu by se prodejce vystavil trestnímu stíhání i zákazu činnosti.

Proč mám využít právě Vašich služeb? V čem jste lepší než konkurence?

Máme dobrý přehled o stavu naší konkurence a v konečném výsledku všichni nabízíme stejný produkt. Všichni dodáváme společnosti které mohou vykonávat činnost na území ČR.

Přestože můžeme nalézt konkurenty kteří zakládají společnosti stejně rychle či pomaleji, nikdo je nezakládá rychleji. V konečném důsledku tak rozhoduje cena.

Jako jediní účtujeme s.r.o. společnosti jako neplátci DPH. Tím pádem jsme o 20% levnější. Toto je velmi výhodné pro začínající společnosti které nemají jistotu plného odpisu DPH. Jak moc levní jsme, se můžete přesvědčit v naší tabulce srovnání cen Ready Made společností.

Důrazně dodržujeme maximální informovanost klienta, v každém okamžiku od nás víte konečnou cenu našich služeb která se již dále nebude měnit. Cena našich služeb není navzájem provázaná jako u některé konkurence. Naši výhodnou cenu společností nevynucujeme odběrem dalších služeb, jak často můžete vidět u konkurenčních společností.

Nikdy nenutíme klienta k odkupu služeb které nepotřebuje. Nesnažíme se zneužívat nedokonalého právního povědomí klientů a účtovat úkony které nemají obchodní společnosti ze zákona povinné zajistit.

S.R.O. společnosti prodáváte jako neplátci DPH, proč?

Plátci DPH musí ke každé účtované službě či produktu přidat 20% navíc jako daň. Pokud si tedy účtujeme za úkon 10.000,- Kč, naše konkurence Vám naúčtuje 10.000 + 2.000 Kč. Těchto 20% získá stát formou daně.

Pokud budete plátci DPH, můžete si tyto dva tisíce na konci roku odečíst jako svůj náklad. Začínajícím společnostem se ovšem jen zřídka kdy vyplatí být plátci DPH. Už jen z důvodu, že svým zákazníkům musí účtovat oněch 20% navíc což snižuje jejich konkurence schopnost. Vyjímkou je odečtení DPH z nákladu na založení společnosti. V této situaci DPH nelze odečíst, protože se jedná o nehmotný majetek před vznikem společnosti. Proto není výhodné platit za založení s DPH ani budoucím plátcům DPH. Nikdo si tento náklad nemůže uplatnit.

Navíc díky nedostatku v zákonech ČR, pokud Vám dlužník neuhradí fakturu, pořád státu musíte odvést DPH. Například tedy při neuhrazené faktuře na 100.000,- budete muset státu doplatit 20.000,- Kč, bez ohledu na to, jestli Vám zákazník zaplatil či ne.

Myslíme si, že účtování s.r.o. společností jako neplátci DPH je tedy velmi vstřícný krok našim zákazníkům.


Rychlý kontakt

Aktuality

 • Otevřena pobočka Brno – AZ Tower

  2. 3. 2015

  Otevřeli jsme novou pobočku v Brně v budově AZ Tower. Pobočka vyřizuje kompletní portfolio našich služeb, včetně zahraničních společností. K dispozici je rovněž služba virtuální kanceláře přímo v AZ Tower.

 • Cenová revoluce! – založení s.r.o. 9900 Kč, ready made s.r.o. 13900 Kč

  26. 11. 2014

  Rozhodli jsme se jako jediní na trhu pro následující nabídku:

  založení s.r.o. za cenu 9900 Kč

  ready made s.r.o. za cenu 13900 Kč

  Ceny platí v případě, že využijete naší nabídky sídla na Praze 1 – Vojtěšská na dobu 10 let za sníženou cenu 274 Kč měsíčně nebo v Brně – AZ Tower za 394 Kč měsíčně! Oba produkty jsou včetně všech nákladů, konečná cena, neobsahuje žádné skryté poplatky. Využijte této revoluční cenové nabídky!

 • Nové sídlo Praha 1 – Vojtěšská

  27. 10. 2014

  Do nabídky jsme aktuálně zařadili zcela nové sídlo Praha 1 – Vojtěšská. Jsme přímým majitelem virtuálního sídla a nabízíme ho na dané adrese za bezkonkurenční cenu již od 279 Kč/měsíčně! Více informací o sídle zde.

 • AZ Tower – nové virtuální sídlo!

  2. 10. 2014

  Naše společnost zakoupila obchodní prostory v této dominantě Moravy a nyní Vám zde jako jediní nabízíme virtuální sídlo! Více informací se dozvíte na stránce věnované AZ Tower. Během měsíce října zde navíc otevřeme novou brněnskou pobočku naší společnosti a bude Vám k dispozici veškerý servis spojený se zakládáním a prodejem obchodních společností!

  az-tower-budova-budova-nejvyssi-brno-interier-4_denik-1024

 • Nová pobočka Karlovy Vary

  1. 10. 2014

  Pro naše zákazníky jsme zřídili novou pobočku v Karlových Varech. Ze západního cípu Čech tedy nyní nemusíte cestovat až do Prahy. Budeme se těšit na Vaši návštěvu!

Naši partneři

Počet námi založených společností…

0 7 8 3